Вчіться та навчайте дітей правильно спілкуватись

1. Щоб навчитися правильно говорити, тре­ба навчитися читати і слухати.

2. Читаючи, зосереджено заглиблюйтеся в зміст написаного: намагайтеся побачити, по­чути, зрозуміти й запам'ятати художні особли­вості мови, мовні звороти.

3. Збагаченню словникового запасу допомо­же спеціальна робота: заведіть словник для за­пису нових слів, тренуйтеся в їх вимові та вико­ристанні, добирайте до них антоніми та сино­німи, вивчайте слова, що використовуються в переносному значенні,

4. Намагайся не лише запам'ятати мову ора­тора, а й прийоми її побудови.

5. Стежте за тим, щоб у розповіді не було слів-паразитів, не використовуйте непотрібних повторів — це збіднює мову.

6. Стежте за побудовою речень, не вживайте складних конструкцій.

7. Щодня читайте вголос по 15—20 хв., усві­домте зміст тексту, поміркуйте, де зробити па­узу, поставити наголос, якого емоційного відтінку надати мові.
Мотивація до навчання

Половина людей здаються на шляху до своєї мети, тому що їм ніхто не сказав: «Я вірю в тебе, у тебе все вийде!»

Багато батьків, у яких є діти шкільного та дошкільного віку, стикаються з проблемою відсутності мотивації до навчання у дитини. Як же сформувати у школяра бажання вчитися? Як зробити так, щоб у нього не пропадав внутрішній стимул пізнавати нове, незалежно від того, скільки зусиль треба буде для цього докласти? Як сформувати мотивацію до навчання у школяра, який вважає, що вчитися в школі нудно? У цій статті спробую розкрити тему, що таке мотивація, чому відбувається її зниження і втрата у школярів, як формується і працює мотивація до навчання, і що ви можете зробити, щоб дитина почала відчувати задоволення від процесу навчання і підвищила успішність у школі.

Читати далі
ЗАПОВІДІ БАТЬКАМ ВІД ДІТЕЙ

  • Не балуйте мене, ви мене цим зіпсуєте. Я дуже добре знаю, що не обов'язково надавати мені все, що я звертаюсь. Я просто відчуваю вас. 
  • Не бійтеся бути твердим зі мною. Я віддаю перевагу саме такий підхід. Це дозволяє мені визначити своє місце.

Читати далі
Рекомендації батькам гіперактивних дітей

У своїх відносинах із дитиною дотримуйтеся «позитивної моделі». Хваліть її в кожному випадку, коли вона цього заслужила, підкреслюйте успіхи. Це допоможе зміцнити в дитини впевненість у власних силах.

Читати далі
ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА

1. Не перевантажуйте новою інформацією

За час, що залишився, ніяких «хвостів» не підтягнете. А якщо насідати на дитину із читанням і рахуванням, можна викликати в неї негативні емоції із приводу школи. Звичайно, почитати трішки, розв’язати нескладні приклади можна, але все це повинне відбуватися в ігровій, непримусовій формі. Крім того, дошкільнятам важливо по кілька разів читати ті самі книжки. Вони, впізнаючи «матеріал», намагаються підказати оповідачеві, що буде далі, поправляють, якщо він припустився неточності. Це виробляє в них активність, і тоді їм буде абсолютно нескладно вже на першому уроці висловити свою «дорослу думку».

Читати далі
Пам'ятка для батьків «Заохочення і покарання»

 

1 . Будьте послідовними і об'єктивні в оцінці вчинків і поведінки дитини.

2 . Пам'ятайте про відповідальність при виборі форм покарання.

3 . Не поспішайте карати свою дитину, не розібравшись у ситуації, з чужих слів.

Читати далі
Як почати розмову про секс з дитиною: поради батькам

Вам знадобиться

  • Час
  • Місце
  • Слова

Інструкція

1. Інформаційна доступність, що надається веб-мережею, що оповила світ, не допоможе дитині отримати правильні знання про інтимну сторону людських відносин без допомоги і підтримки значущого дорослого. Від моменту першого інтересу до різниці підлог, проявляемого в ранньому віці до підліткового періоду дитинства, люблячі батьки мають відчути і вибрати час для бесіди зі своєю дитиною. Від того, коли і як почати розмову про секс з дочкою чи сином залежить не тільки формування правильних поглядів на статеве життя дорослішає людини. Важливість вибору правильного часу така, що це визначить комунікативні навички особистості і вплине навіть на те, як спілкуватися з людьми в соціумі і як вести розмову по телефону.

Читати далі
Проблема вживання нецензурних слів

Якщо дитина вживає нецензурні слова: рекомендації батькам

Не поспішайте хапатися за «мило», якщо ваша дитина вживає «брудні» слова. Але як же слід поводитися, якщо висловлювання сина чи дочки викликають шок?

Дитина і лайки

  • Ви: «Чому ти не зробив *** уроки?»
  • Ваша дитина: «Ненавиджу цю *** школу. Не виношу *** вчителя, він *** ».
  • Ви: «Не смій зі мною так розмовляти!»
  • Ваша дитина: «Чому? Ти ж теж лаєшся».

Читати далі
Поради батькам: 5 шляхів до серця дитини.

Іноді діти розмовляють мовою, яку нам, дорослим, важко зрозуміти. Це може бути їм лише зрозумілий сленг, але i нас - дорослих - також не завжди розуміють діти, тому що, розмовляючи з ними, ми не завжди можемо висловити свої думки. Але ще гipше, коли ми не завжди можемо виразити дитині свої почуття i любов на зрозумілій їй мові.

Читати далі
Особливості стилю поведінки із сором’язливими дітьми

· Розширюйте коло знайомих своєї дитини, частіше запрошуйте до себе друзів з дітьми, беріть дитину в гості до знайомих людей.

· Не варто постійно турбуватися про дитину, прагнути оберігати її від небезпек, в основному придуманих вами, не намагайтеся самі зробити все за дитину, запобігти новим ускладненням, дайте їй певну міру волі і відкритих дій.

· Постійно зміцнюйте в дитині впевненість у собі, у власних силах.

· Залучайте дитину до виконання різних доручень, зв’язаних із спілкуванням, створюйте ситуації, в яких сором’язливій дитині довелося б вступити в контакт з «чужим» дорослим, дітьми. Наприклад: «Треба довідатися, про що ця цікава книга з чудовими картинками. Давай запитаємо в бібліотекаря і попросимо дати її нам подивитися». Звичайно в такій ситуації вимушеного спілкування дитина спочатку на стільки хвилюється, що вітається тільки пошепки, відводячи очі, і не відриваючись від руки матері. Зате, ідучи, прощається голосно й чітко, іноді навіть посміхається.