Про Денишівську загальноосвітню школу з любов'ю...
 

" Училищный Советъ при Святейшем Синоде журнальным определением от 6-24 сентября сего года за № 609, утвержденнымъ Оберъ-Прокуроромъ Святейшего Синода постановилъ:  1) учредить второклассную церковно-приходскую школу в селе Денишах, Житомирского уезда, Волынской епархии …; 2) разрешить Волынскому Епархиальному Училищному совету произвести постройку здания Денишовской второклассной церковно-приходской школы…  "

Ця постанова Святійшого Синоду від 25 вересня 1897 року поклала початок створенню в селі Денишах второкласної церковно-приходської школи.

У 80-х роках ХІХ століття  в Денишах зявився новий землевласник – поміщик-мільйонер Михайло Ісідорович Дурилін. Саме йому належить ідея відкриття в селі церковно-приходської школи.

Проект споруди Денишівської второкласної школи був розроблений Волинським Єпархіальним архітектором, священиком Віктором Варжанським. Споруда школи була  цегляно-деревяна  в два поверхи, перший поверх - цегляний – з місцевої цегли, другий – деревяний. Фундамент був камяний, а крівля металево-жестяна. Перший і другий поверхи сполучали чавунні сходинки, вилиті на Денишівському металургійному заводі. Все було ретельно сплановано, на першому поверсі були розміщені класна кімната, кухня, їдальня і спальня для учнів. На другому поверсі було дві класні кімнати та квартири  для  вчителів.

У 1903 році було збудоване приміщення для зразкової школи грамоти. Також при школі був  чудовий сад та парк. У лютому 1905 року з невідомих причин згорів другий, деревяний поверх школи. Заняття були призупинені, навчалися лише ІІІ відділ та

зразкова школа грамоти. Протягом 1906 – 1907 років школу було відбудовано, навчальний процес відновлено за повною програмою.  Приміщення школи добре збереглося до наших днів. На сьогодні це одна з найстаріших споруд села. До 1907 року завідуючим школою був священик Денишівської Покровської церкви, який брав найактивнішу участь у процесі відкриття школи – Євгеній Якович Ганжулевич. В 1907 році Ганжулевича Є. Я. було обрано депутатом Державної Думи Російської імперії.

 

Після подій 1917 – 1918 років церковно-приходська второкласна школа була реорганізована в загальноосвітню трудову семирічну.

З 1936 року Денишівська школа отримує статус Денишівської середньої школи, і в 1939 році відбувся перший випуск 10 класу, який закінчили 16  учнів.

      В 1985 році було збудовано нове приміщення школи в якому навчання ведеться і донині.

     Одним з найталановитішим випускником школи, який прославив її не лише в межах України, був Володимир Гаврилович Бондарчук. Народився він в Денишах в 1905 році,  протягом 1911 – 1916 рр. навчався в Денишівському народному училищі. А в 1921 році закінчив Денишівську школу.

     В 1997 році з нагоди 100-річчя існування школи, школі постановою КМ  України №818 від 4 серпня 1997 року, було присвоєно ім’я академіка В.Г. Бондарчука. В цьому ж році в школі було відкрито геолого-меморіальний музей В.Г. Бондарчука.